Tusz, kredka, akwarela, papier; wym.: 29,5 x 42 cm; sygn. p. d.: K. Frycz, Warszawa 1919. Stanisław Sierosławski (1877-1941) polski pisarz, dziennikarz, konferansjer kabaretowy. Współtwórca kabaretu “Zielony Balonik”. Scena przedstawia Sierosławskiego przy pianinie, w trakcie spektaklu szopki Zielonego Balonika w 1911 roku.