11

Rafał Kowalski (ur. 1954), Zodiak

Estymacje: 3 077 - 3 956 EUR
Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite
olej, płótno, 80 x 80 cm, sygnowany l.d.: ‘r. ski’ oraz opisany na odwrocie: ‘r. ski | rafał kowalski | kitsch art | * ZODIAK * | 80x80 cm | No 1237’
W latach 1975-80 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowni prof. J . Zabłockiego. Znany jest przede wszystkim z obrazów olejnych, na których często umieszcza postacie w kostiumach i maskach teatralnych. Owiani atmosferą magii aktorzy i kuglarze z płócien Kowalskiego kojarzą się z atmosferą teatru ulicznego. Artysta zajmuje się również kolekcjonerstwem. Z bardzo starych przedmiotów tworzy właśnie miniaturowe teatry. Malarstwo Kowalskiego odwołuje się do naszej wyobraźni. Ukazuje światy pełne urody, które dzięki zastosowaniu otwartej perspektywy zdają się istnieć wiecznie.
Aukcja Sztuki Fantastycznej
28 listopada 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
1 978 EUR
3 077 - 3 956 EUR
2 853 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
2 418 EUR
144%
Wyświetleń: 217 | Ulubione: 1

Aukcja Sztuki Fantastycznej
28 listopada 2020 CET/Warsaw

Sopocki Dom Aukcyjny (Sopot, Sztuka dawna)
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
+48 58 550 16 05
Poniedziałek
11:00 - 18:00
Wtorek
11:00 - 18:00
Środa
11:00 - 18:00
Czwartek
11:00 - 18:00
Piątek
11:00 - 18:00
Sobota
11:00 - 15:00
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także