453

STASZIC - O ZIEMORÓDZTWIE GÓR DAWNEJ SARMACJI, POTEM POLSKI wyd. 1805

STASZIC Stanisław

O ZIEMORÓDZTWIE GÓR DAWNEJ SARMACJI, POTEM POLSKI

Pierwsza rozprawa — o równinach tej krainy, o paśmie Łysogór, o części Bieskidów i Bielaw

czytana (była na posiedzeniu publicznym Towarzystwa Warszawskiego Przyjaciół Nauk dnia 13 grudnia 1805 roku przez — jak czytamy — „Stanisława Staszica, członka tegoż Towarzystwa".

W Warszawie 1805, w Drukarni Xięży Piiarów, str.129, [7], 1k.tablic skł., format 10,5x18 cm

Pierwodruk pierwszej części pionierskiej pracy S. Staszica pośw. geologii ziem polskich (całość została opublikowana w Roczn. Tow. Warsz. Przyjaciół Nauk w l. 1810-1818).

Rzadkie!

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA. OKŁADKI OKOLONE ŚLEPO TŁOCZONĄ BORDIURĄ. GRZBIET PŁASKI Z SZYLDAMI, TŁOCZENIAMI I ZŁCOENIAMI. WYKLEJKI MARMORYZOWANE. OBCIĘCIA KART ZŁOCONE. (Na szyldziku "O ziemiorództwie Karpat").

Stan DB/ skreślone zapiski inwent. i pieczęci na k.tyt., w kilku miejscach pieczeci [częśćiowo wywabione], PIĘKNA OPRAWA

XII Aukcja książek i starodruków
27 lutego 2021 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
2 667 EUR
Wyświetleń: 86 | Ulubione: 3

Antykwariat Sobieski

27 lutego 2021 CET/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993