szkło barwione w masie na żółto; wym. ok. 4 x 22,5 x 21,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 2 poł. XX w.;
stan zachowania: na spodzie rysy użytkowe.