porcelana, farby naszkliwne; 3 x 23 x 23 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z kropką.
Niemcy, okres Punktzeit (2 poł. XVlll w.)
delikatne pęknięcie na kołnierzu talerza.