123

Ryszard TOKARCZYK

Estymacje: 1 106 - 1 327 EUR
KASTYLIA, 2009
Opis

Z cyklu: Wędrówki sferyczne nad Europą

Akryl, papier, PCV; 27,5 x 120 cm

Sygnowany na odwrocie: RTokarczyk’09; nalepka autorska z opisem pracy

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 5000 - 6000

Ryszard TOKARCZYK

1941 Tłumacz - 2018

Polski artysta, malarz, twórca instalacji, profesor, kierownik Katedry Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Politechnice Szczecińskiej. prorektor Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Studia ukończył w krakowskiej ASP dyplomem z malarstwa, w 1970 r. w pracowni Adama Marczyńskiego. Jeszcze w tym samym roku przyjechał do Szczecina, gdzie wraz z W. Stanisławczykiem, R. Kiełtyką i O. Bałakirewem założył grupę „Brama” oraz galerię stuki „Brama Portowa”. W tym samym roku miał pierwszą wystawę indywidualną w Oficynie Debiutów Artystycznych Pałacu pod Baranami w Krakowie. Uprawiał malarstwo, grafikę, sztukę instalacji oraz tworzył obiekty o charakterze malarskim. W swoich działaniach zajmował się sugestią przestrzeni, wypowiedzią zarówno kameralną jak i w przestrzeniach publicznych. Interesował się zależnościami i kontekstami przestrzeni oraz relacją jego dzieł z krajobrazem. Analizował i prowadził dialog między tym, co proponuje sam, a tym co zastane.

Był autorem teorii i praktyki symptomów natury i osobowości w sztuce. Odbywał podróże artystyczne, podczas których rozwijał długie cykle dokumentacji sugestii krajobrazowych w różnych miejscach świata Wykonywał obrazy - widma w wielu egzotycznych środowiskach. Spośród wielu realizacji wyróżnić można długie cykle poruszające się wokół szczególnie interesujących artystę zagadnień, od 2009 był to cykl Wędrówki sferyczne nad Europą.

199 Aukcja
30 stycznia 2021 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
663 EUR
1 106 - 1 327 EUR
Wyświetleń: 24 | Ulubione: 0

Dom Aukcyjny Ostoya

199 Aukcja
30 stycznia 2021 CET/Warsaw

Dom Aukcyjny Ostoya
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
11:00 - 15:00
Niedziela
Zamknięte