KRASZEWSKI J[ózef] I[gnacy] - Złote myśli z dzieł ... zebrał S. Wegner. Krytycznym przeglądem pism jubilata opatrzył S. Buszczyński. Z fotodrukiem rysunku W. Eliasza. Wyd. jubileuszowe na korzyść jubilata. Poznań 1879. Nakł. N. Kamieńskiego i Sp. 16d, s. [8], LXVII, [1], 165, tabl. 1. oprawa półskórek z epoki.
Otarcia okładek, niewielkie nadpęknięcia grzbietu, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru. Stan dobry.