260 rysunków w tekście, 8 światłodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel, portrety podług L. Wyczółkowskiego i S. Witkiewicza.
Warszawa 1900 Nakład Gebethnera i Wolffa.
Oprawa wydawnicza, 33 x 25 cm, sygn. "Karol Wójcik introligator Kraków" , płótno, tłoczona złotem tytulatura na licu i grzbiecie, na licu rysunek Juliusza Kossaka oraz złocone faksymile sygnatury Stanisława Witkiewicza oraz tłok wydawcy, wszystkie brzegi kart złocone, światłodruki sygnowane J. Lowy w Wiedniu;
Stan zachowania: niewielkie przetarcia i zabrudzenia,kilka wgnieceń na oprawie, grzbiet introligatorsko wzmocniony nowymi kapitałkami, uzupełniony niewielki ubytek strony tytułowej bez szkody dla tekstu, poza tym stan bardzo dobry.