Opis
Olej, tektura; 49,5 x 67,5 cm
Sygnowany p.d.; Szygell 1921
na odwrocie dwie fragmentarycznie zachowane nalepki wystawowe
Przedstawieni są żołnierze 1 pułku szwoleżerów Józefa Piłsudskiego.
Stanisław SZYGELL
1881 - 1941
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1909 roku. Wiele wystawiał, między innymi w warszawskiej Zachęcie (1916 r.) oraz wystawa indywidualna w 1917 roku; w roku 1924 uczestniczył w wystawie Grupy IV.
Cena wywoławcza 4000
Estymacja 6000 - 7000