porcelana (ze skazami masy i szkliwa), szkliwo zielonkawo-szare, farby emaliowe naszkliwne; przetarcia malatury w dwu miejscach; wys. 5 cm, średn. 34 cm; nie sygnowany;
Chiny, okres Kangxi (1661-1722) ?, XVIII w.? (XIX w.).
Płytki, o wąskim kołnierzu; w lustrze skała z motywem kwitnących pędów (krzewów) peonii i egzotycznego ptaka o falistym, 3-dzielnym ogonie. Kołnierz z kratownicą, 4 rezerwami z kompozycjami kwiatowymi i 4 rozetami; na odwrocie kołnierza trzy ceglaste motywy roślinne.