1825

FABRYKA MEBLI S. MANNE (zał. 1860), Toaletka podróżna

Estymacje: 1 422 - 1 896 EUR
drewno jesionowe, czereśniowe, brzozowe; intarsja z kilku odmian orzecha i drewna barwionego; tafla lustrzana; metal; wys. 12,5 cm, szer. 42,5 cm, głęb. 28,5 cm.
Polska, Kraków, Fabryka Mebli S. Manne, z filią w Katowicach, lata 30. XX w.
Skrzyneczka drewniana, prostopadłościenna, o wyoblonych narożach i krawędziach, wsparta na 4 metalowych nóżkach, z owalna kluczyną od frontu. Na wieku intarsja z postacią górala trzymającego w ręku ciupagę, odzianego w cyfrowane portki, cuchę, szeroki pas, kierpce i kapelusz z piórkiem; w tle góry. Po wewnętrznej stronie wieka - ruchome lustro na zawiasach, z fazowaną taflą w szerokiej ramie drewnianej. Część dolna skrzynki podzielona przegródkami, z większą kasetą w głębi i trzema mniejszymi od frontu; górna krawędź 2 przegródek z przodu - odpowiednio wyzębiona, służąca do ustawiania lustra pod dogodnym kątem. Pod lustrem tabliczka metalowa, czerniona, z napisem złotymi literami: „S. MANNE / FABRYKA MEBLI / KRAKÓW, ul. Szpitalna 6 / KATOWICE, ul. Poprzeczna 10”. Zameczek wpuszczano-przykładany.
241 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków
17 maja 2017 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
1 090 EUR
1 422 - 1 896 EUR
Sprzedaż warunkowa
1 538 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
1 303 EUR
141%
Wyświetleń: 285 | Ulubione: 0

Rempex

17 maja 2017 CEST/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte