drewno lipowe, polichromowane, złocone;
wys. 33,5 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 22,5 cm.
Europa Środkowa, Polska?; XIX w.
Nagi, lecący chłopczyk ze złotymi skrzydełkami (wykonanymi z odrębnych kawałków drewna).