401

Stefan Batory trojak 1580 Olkusz Ex. Frankiewicz

3+/2- R7
Stan zachowania: 3+/2-
Estymacje: 5 841 - 7 009 EUR

Aw: Małe popiersie króla w wewnętrznej obwódce, napis wokoło: STEPHA D G REX POLO;

Rw: wizerunek Orzeła i Pogoni, nominał III  oraz napis w czterech wierszach  GROS ARG / TRIP REG / POLONIAE / 15 80;

"Wielkie kolekcje monet polskich", katalog kolekcji Mariana Frankiewicza, pozycja nr. 130

Bardzo rzadki trojak pochodzący ze zbiorów M.Frankiewicza.

Ładnie zachowany egzemplarz. Patyna.

Kolekcja Mariana Frankiewicza, należąca do grona najsłynniejszych kolekcji monet polskich, została sprzedana w berlińskim domu aukcyjnym Schlessingera w 1930 roku. Monety Frankiewicza do dzisiaj są synonimem wzorowo zbieranej kolekcji, z której tylko około 1000 eksponatów było w stanie uformować jedną z najsłynniejszych aukcji przedwojennego świata numizmatycznego.

Waga: 2,16 g Ag

Literarura: Iger O.80.5.a (R7), T. 100,

Aukcja 2 - Antyki, sztuka i przedmioty kolekcjonerskie
10 marca 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
3 505 EUR
5 841 - 7 009 EUR
Stan zachowania
3+/2- R7
7 327 EUR
209%
Wyświetleń: 646 | Ulubione: 5

Antykwariat Dawid Janas

10 marca 2018 CET/Warsaw

Kwota Opłata aukcyjna
1 - 50,000 12.00%
50,000 - 75,000 10.00%
75,000+ 8.00%
Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję

Antykwariat Dawid Janas
Antykwariat Dawid Janas
ul. Nowy Świat 5 / 5
00-496 Warszawa