117

50 złotych 1794 - A - znw. C.I.Honig - bardzo rzadki znak wodny

-3/+4
Stan zachowania: -3/+4
Estymacje: 976 - 1 220 EUR
Literatura: Miłczak A4
Egzemplarz wydrukowany na bardzo cienkim papierze, diametralnie innym niż standardowe 50 złotówki Insurekcji. Jest to cecha charakterystyczna dla egzemplarzy ze znakiem wodnym C.I.Honig, bardzo rzadkim, sporadycznie pojawiającym się na aukcjach. Złamania w polu oraz w obrębie narożników, przerwanie na lewym marginesie. Mimo to niezły stan, zważywszy na użyty do druku papier, znacznie bardziej podatny na mechaniczne uszkodzenia. Bez konserwacji. Kolorystyka naturalna, czerwona. Sucha pieczęć mało widoczna z racji na bardzo cienki papier. Mimo iż katalogi nie odróżniają odmian 50 złotówek Insurekcji, to w tym przypadku, bez wątpienia mamy do czynienia z rzadką odmianą na cienkim papierze z rzadkim, niestandardowym znakiem wodnym. Polecamy!
I Aukcja SNMW
24 lutego 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
488 EUR
976 - 1 220 EUR
Stan zachowania
-3/+4
710 EUR
146%
Wyświetleń: 127 | Ulubione: 2

Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki

I Aukcja SNMW
24 lutego 2018 CET/Warsaw

12.00%
Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki Sp. z o.o.
Zwiadowców 9
52-207 Wrocław
+48 71 30 70 111
Poniedziałek
09:30 - 17:00
Wtorek
09:30 - 17:00
Środa
09:30 - 17:00
Czwartek
09:30 - 17:00
Piątek
09:30 - 17:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte