DYAKOWSKI Bohdan
Z NASZEJ PRZYRODY
Obrazy z życia zwierząt i roślin krajowych
Z 24 chromolitografowanemi tablicami I 225 rycinami w tekście
Pierwsze wydanie!
Warszawa 1903, nakładm i drukiem M. Arcta, str. VIII, 541 ,[1], 24k. tablic ilustr.; format 15 x 22 cm
Autorem jest Bohdan Dyakowski (ur. 22 grudnia 1864 w Kotiużyńcach, gubernia kijowska, zm. 9 grudnia 1940 w Krakowie) – polski biolog i popularyzator wiedzy przyrodniczej. Pasjonujący opis rodzimej flory i fauny zilustrowany ogromną ilością rycin oraz 24 kolorowymi chromolitografiami. Narrację zdobią cytaty m.in. Mickiewicza, Konopnickiej, Rydla, Pola, Syrokomli, Lenartowicza.
Rzadkie w takim stanie zachowania!
TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA PŁÓCIENNA Z ZEPOKI, OZDOBNA Z TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI NA LICU I GRZBIECIE, NA LIOCU PONADTO WKLEJONA BARWNA ILUSTRACJA. OBCIĘCIA KART BARWIONE. OZDOBNE WYKLEJKI.
Stan BDB-/ minimalne przetarcia grzbietu i narożników, zaplamienie i wpis własn. na k.tyt., ŁADNY EGZEMPLARZ