53

Dominik WDOWSKI (ur. 1979), Potato [Self portrait], 2009-2017

Estymacje: 1 294 - 1 765 EUR
sztuczny kamień, polichromia olejna; 52 x 34 x 37 cm;
sygn. i dat.: DW 2009-2017.

W latach 1999-2004 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale rzeźby. Dyplom uzyskał w 2004 roku, w pracowni prof. Jana Kucza. Swoje rzeźby prezentował na wystawach: „Rzeźbiarze fotografują”, Warszawa, Królikarnia, 2003 r.; „Powinność i bunt. 100lecie ASP w Warszawie”, Zachęta, 2004 r.; „Pracownie- Konfrontacje - Dominik Wdowski”, wystawa indywidualna, galeria Łaźnia, Radom, 2017 r. Poza twórczością autorską jest wykonawcą rzeźb monumentalnych, z których ważniejsze to: dekoracja rzeźbiarska fasady radomskiej Katedry: pomniki Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rzeźba Madonny w głównym tympanonie oraz reliefy w tympanonach bocznych (2002-2015); rzeźby w Sali koncertowej Filharmonii i Opery Podlaskiej w Białym - stoku (2009-2011); Pomnik Jana Pawła II w Rzymie przy Prima Porta (2011).
4 Aukcja Teraz Nowoczesne - Sztuka XXI w.
29 listopada 2017 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
1 059 EUR
1 294 - 1 765 EUR
Wyświetleń: 69 | Ulubione: 0

Rempex

29 listopada 2017 CET/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także