265

RRR-, August III Sas, Medal w złocie wagi 4 DUKATÓW, 1747 na ślub córki Marii Anny

2
Stan zachowania: 2
Estymacje: 4 739 - 9 479 EUR
Literatura: H-Czapski nie notuje, Witt. 2236.
Medali wybitych z okazji ślubu córki Augusta III - Marii Anny i Maksymiliana III Józefa Wittelsbacha (wnuk Jana III Sobieskiego). Medal w złocie wagi 4 dukatów średnicy aż 28 mm., sygnowany pod popiersiem nazwiskiem medaliera SCHEGA. Medal w tym typie, lecz wagi 50 dukatów był oferowana na 17 aukcji Niemczyk poz. 281 - sprzedano za 414.000,00 PLN http://archiwum.niemczyk.pl/auction/27/281/august-iii-sas-medal-wagi-50-dukatow-na-slub-marii-anny-unikat . Typ z młodym popiersiem elektora z włosami spiętymi wstążka. Na medalu zostały opisane w legendzie królewskie pochodzenie i tytuły księżniczki. Aw.: Popiersie elektora w spiętych włosach w mundurze z gwiazdą i Orderem Złotego Runa na piersi, wokoło legendy: DG. MAXIMILIANUS IOSEPHUS ELECTOR BAVARIAE, Rw.: Popiersie królewny w sukni w lewo, wokoło legendy: D.G. MARIA ANNA ELECTR.BAV.NATA REG.PR.POL.ET SAX (Maria Anna, elektorowa Bawarii, urodzona księżniczka polska). Piękny stan zachowania, detale bez wytarć. Medal ogromnej rzadkości do najlepszych kolekcji.
Waga: 13.97
Aukcja 10
29 grudnia 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
2 370 EUR
4 739 - 9 479 EUR
Stan zachowania
2
4 292 EUR
181%
Wyświetleń: 169 | Ulubione: 4

WDA - MiM

Aukcja 10
29 grudnia 2018 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

WDA - MiM
Warszawski Dom Aukcyjny Mariusz Walendzik
ul. Porajów 1 / 41
03-188 Warszawa