270

August II Sas, Medal 1733, składanie wierności nowemu elektorowi

1-
Stan zachowania: 1-
Estymacje: 592 - 948 EUR
Literatura: H-Cz. 2750 R1.
Wspaniale zachowany menniczy egzemplarz medalu wybitego w srebrze w Dreźnie w 1733 z okazji składania przysięgi wierności nowemu elektorowi. Aw: Popiersie Fryderyka Augusta w zbroi w prawo i napis w otoku D G FRIDER AVGVST P R P L ELECT SAX P P, u dołu sygn. I.W.H., Rw: Klęcząca postać w płaszczu z herbem składa pierścień na ołtarzu, napisy u góry FIDES PVBLICA S P Q D i w odcinku na dole SACRAMENTO OBSIGNATA D XV APRILIS / MDCCXXXIII. Medal do najlepszych kolekcji.
Waga: 14.56
Aukcja 10
29 grudnia 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
237 EUR
592 - 948 EUR
Stan zachowania
1-
790 EUR
334%
Wyświetleń: 71 | Ulubione: 1

WDA - MiM

Aukcja 10
29 grudnia 2018 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

WDA - MiM
Warszawski Dom Aukcyjny Mariusz Walendzik
ul. Porajów 1 / 41
03-188 Warszawa