Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923] Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 X 29 cm, oprawa wydawnicza, płótno złocone, tłoczony na licu wizerunek faraona wraz z hieroglifami, złocony Krzyż Egipski symbol szczęścia,grzbiet po konserwacji, każdy z 10-ciu rysunków poprzedzony bibułką z fragmentem tekstu, druk dwuszpaltowy w ornamencie drukarskim. Stan zachowania: nieiwelkie zaplamienia bibułek ochronnych, poza tym stan idealny.
Józef Holewiński był jednym z najwybitniejszych polskich drzeworytników, dyrektorem artystycznym Tygodnika Ilustrowanego,malarstwem i rysunkiem zajmował się sporadycznie. Cykl rysunków do niniejszej edycji był jego malarskim opus magnum.