30

Galerja Stanisława Augusta

Opracował Tadeusz Mańkowski(1878-1956); Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932, str.528, 32x24 cm, oprawa pełna skóra , grzbiet 5-polowy, zwięzy wypukłe, tytuł tłoczony złotem. Na licu centralnie orzeł królewski z koroną. W katalogu ujęto blisko 2 700 objektów, w tym 2 289 obrazów (często z faksymile sygnatur malarzy), 140 miniatur, małych form olejnych, kamei i gwaszy, 265 innych. Egzemplarz bez ilustracji. Galeria Stanisława Augusta to jedna z największych, najbardziej znaczących i najlepiej udokumentowanych kolekcji malarstwa istniejących w Polsce. Prezentowana edycja opócz jedynego w historii dokładnego katalogu kolekcji szeroko opisuje jej historię od momentu powstania, aż do śmierci króla wraz z dalszymi dziejami aż do roku 1915.
Piękne książki
13 grudnia 2017 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
665 EUR
Wyświetleń: 88 | Ulubione: 0

Piękne Książki - współpraca Andrzej Ważny

Piękne książki
13 grudnia 2017 CET/Warsaw

5.00%