9

Ku Czci Poległych Lotników, Księga Pamiątkowa

Warszawa 1933.34 x 25 cm, oprawa wydawnicza, płótno, w bardzo rzadkim kolorze kremowym, wykonana przez Bolesława Zjawińskiego (1886-1947); układ graficzny i projekt oprawy - Stanisław Ostoja Chrostowski. Zarys dziejów lotnictwa polskiego; Wojsko balonowe w niepodległej Polsce w okresie wojny 1918 - 1920; Lotnictwo wojskowe w okresie pokojowym 1921 - 1933; Lotnictwo cywilne w okresie 1918 - 1933; Życiorysy poległych lotników;Historia powstawania Pomnika Lotnika w Warszawie; i in. 4 oryginalne, całostronicowe, sygnowane drzeworyty Stanisława Ostoi Chrostowskiego, 3 tablice w kolorowej chromolitografii rysowane przez Jerzego Radlicza, portret Żwirki i Wigury (rotograwiura), 2 tablice w kolorowej rotograwiurze obramowane złotą ramką w chromolitografii, w tym praca prof. Tadeusza Pruszkowskiego; Stan zachowania: minimalne zabrudzenia oprawy, poza tym stan idealny.
Piękne książki
13 grudnia 2017 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
95 EUR
100 EUR
105%
Wyświetleń: 102 | Ulubione: 0

Piękne Książki - współpraca Andrzej Ważny

Piękne książki
13 grudnia 2017 CET/Warsaw

5.00%