9

Matejko Jan (1838-1893), Pieśń, 1887

rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie l. d.: Jan Matejko 1886
oraz p. d.: B: PUC-W.CIECHONSKI Sc.
Lit.: M. Opałek, "Drzeworyt w czasopismach polskich XIX stulecia", Ossolineum, 1949, s. 45, 60;
Praca pochodzi z teki: "Album Artystyczne", nakładem Zjednoczonego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1888.
Aukcja grafiki
19 grudnia 2017 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
95 EUR
Wyświetleń: 52 | Ulubione: 0

Piękne Książki - współpraca Andrzej Ważny

Aukcja grafiki
19 grudnia 2017 CET/Warsaw