654

II-
Stan zachowania: II-
Estymacje: 585 EUR
August II Mocny 1697-1733, medal z 1709 r. autorstwa Heinricha Paula Groskurta, wybity z okazji zjazdu i podpisania przymierza trzech Fryderyków; władców Danii, Prus i Polski przeciw Karolowi XII - królowi Szwecji; Aw: Popiersia trzech władców w trójkącie, po bokach ich imiona FRIDERICVS RX DAN & N / FRIDERICVS REX BORUSS / FRIDERICVS AVG REX POL, napis w otoku TRIANGVLVS MAIESTATICVS; Rw: Napis poziomy w 10 wierszach QVOD TRES IN AMPLEXVS MVTVOS COIERINT REGES TANQVAM REGIVM TRIVM FRIDERICORVM RESERVATVM AETAS NOSTRA NOTET POSTERITAS ADMIRETVM MDCCIX (że trzej królowie związek wspólny zawarli, niech wiek nasz zanotuje to jako rzecz trzem królom Fryderykom zachowaną, a potomność niech się temu dziwi) i sygnatura u dołu GROSKURT F., H-Cz. 2641 (R1), Slg. Merseb. 1463, Slg. Engelhardt 1302, Dassdorf 1170, Raczyński 331, Gebauer 1709.10.3; srebro 44 mm, 43.57 g, bardzo ciekawa kompozycja w trójkącie, uderzenia w tle, ale ładnie zachowany z patyną
71 aukcja WCN
17 listopada 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
468 EUR
585 EUR
Stan zachowania
II-
Wyświetleń: 35 | Ulubione: 2

WCN

71 aukcja WCN
17 listopada 2018 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję

WCN
Warszawskie Centrum Numizmatyczne Marek Kondrat
ul. Hoża 43/49 / 6
00-681 Warszawa
+48 22 625 67 97
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte