Medale polskie z okresu zaborów, medal z 1884 r. autorstwa Antoniego Scharffa, wybity dla uczczenia Franciszka Smolki w 40. rocznicę prezesury w Sejmie Krajowym i przewodniczenia Komitetowi budowy kopca upamiętniającego 300-lecie Unii Lubelskiej; Aw: Popiersie trzy-czwarte w lewo, wokoło FRANCISZEK SMOLKA; Rw: W wieńcu laurowo-dębowym widok kopca wzniesionego we Lwowie, daty 1569-1869, niżej na kartuszu w tarczy napis W DOWÓD CZCI RODACY 1848-1888; na obrzeżu punca A; H-Cz. 8131; srebro złocone 64 mm, zapiłowania na obrzeżu, ale ładnie zachowany