1172

Jan II Kazimierz, Medal przybycie króla do Gdańska 1653 r. (Höhn)

3+
Stan zachowania: 3+
Literatura: Hutten-Czapski 2034 (R3), Raczyński 135

Duży, efektowny XVII-wieczny medal o ładnej prezencji.

Autorstwa J. Höhna (sygnatura IH pod postacią), wybity na pamiątkę przybycia Jana Kazimierza do Gdańska.

Medal z dużą ilością ładnego, naturalnego połysku w tle, bez nietypowych defektów / uszkodzeń. Atrakcyjny jak na ten typ.

Egzemplarz z 1 aukcji GNDM (poz. 95).

Awers: postać kobieca, z wieńcem laurowym na głowie, w prawej ręce trzyma dwa serca na taśmie zawieszone, nad którymi jest wieniec, w lewej dwie tarcze, także taśmą związane; na jednej tarczy jest herb Polski, na drugiej herb miasta Gdańska. Wyżej są dwa geniusze w obłokach utrzymujące koronę Królewską i palmowe gałązki; w otoku: COR REGIS CORDI GEDANI CONCORDIA JUNGIT.

Rewers: widok miasta Gdańska z przyległą krainą. W odległości widać morze, na nim żeglujące okręty i ujście Wisły. W odcinku napis: DANTISCI COELO CONCORDIA TECTA CORONET. Nad miastem wnosi się orzeł w koronie. Wyżej imię Boskie literami hebrajskimi w promieniach; w otoku:
NUMINIS ATQUE AQUILAE GEDANUM MUNIMNE TUTUM.

Srebro, średnica 63.5 mm, waga 60.81 g.

Aukcja 7
09 lutego 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
2 353 EUR
Stan zachowania
3+
2 706 EUR
115%
Wyświetleń: 293 | Ulubione: 1

Marciniak

Aukcja 7
09 lutego 2019 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

Marciniak
Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak
Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
+48 22 407 02 20
+48 782 280 880
Poniedziałek
10:00 - 17:00
Wtorek
10:00 - 17:00
Środa
10:00 - 17:00
Czwartek
10:00 - 17:00
Piątek
10:00 - 17:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte