przędza jedwabna, nić metalowa złocona, technika żakardowa, podszycie z siatki konserwatorskiej
(częściowo uszkodzonej); 75 x 193,5 cm.
Buczacz, 1 tercja XX w.
Tkanina z motywem trzech pasów kontuszowych: środkowy złoto-srebrno-beżowy, boczne brązowo-srebrno-beżowe, z akcentami różu i czerwieni. W zakończeniach po trzy wąskie, stylizowane krzaczki kwiatowe. Pólka w polach środkowych z występującą na przemian stylizowaną wicią i wzorem rombowym. Bordiury z motywami kwiatowymi. Od spodu w narożu naszyta krajka o wymiarach 12,5 x 5 cm, z napisem „BUCZACZ”; poniżej w owalu herb Pilawa pod hrabiowską koroną, po bokach inicjały: „A. P.”; niżej ręcznie wpisany nr „3361” oraz wymiary „75 x 150”.
Stan zachowania dobry.