tempera na desce, papier, tłoczenia, 2 profilowane szpongi; 44,3 x 37 x2,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Pośrodku obrazu tronujący Chrystus Pantokrator, błogosławiący prawą ręką, a w lewej trzymający otwartą Księgę. Z lewej Maria, z prawej Jan Chrzciciel, oboje z rozwiniętymi rotulusami, symbolizującymi litanię ludzkich próśb zanoszonych przed boski tron za pośrednictwem Matki Bożej i Jana. Tło ikony zdobione złoconą, ukośną siatką. Bordiura z motywem tłoczonej, geometrycznej plecionki; u góry napis cyrylicą; wzdłuż krawędzi paski - czerwony i zielony.