5

DOBROSIELSKI- SUMMARUM ASCETICAE & MYSTICAE THEOLOGIAE wyd. 1645

DOBROSIELSKI Chryzostom (um. r. 1676).

SUMMARUM ASCETICAE & MYSTICAE THEOLOGIAE

Ad mentem D. Bonaventvrae, Seraphici ac Ecstatici Doctoris, pro maiori gloria Dei, & Bmae Virginis Mariae, ac omnium Sanctorum honore, concinnatvm. Authore P. Fr. Chrysostomo Dobrosielscio, Polono, ord: Min: Reformatorum, in Prouincia S. Mariae Angelorum Instructore nouitiorum. Cum licentia Superiorum, & Approbatione Theologorum.

Cracoviae, apud Lvcam Kvpisz, S. R. M. typog. Anno Domini, M.DC.LV. (1655). Cum gratia et priuilegio S. R. M. Polon. et Suec.

w 12ce, kart nlb. 10, str. 1023 i Index k. 13 nlb. Dedyk. Stanisławowi Franc. Dobrosielskiemu z Gorzyc. Approbata w Rzymie 1653. Cenzura w Krakowie 1654; format 7,5x13cm

Svmmarivm ascetyczny i mistyka według Świętego Bonawentury.
Św. Bonawentura, włos. Giovanni Fidanza, pol. Jan Fidanza - Bonawentura z Bagnoregio (ur. ok. 1217 w Bagnoregio w okolicach Viterbo, zm. 15 lipca 1274 w Lyonie) – teolog, filozof scholastyk, doktor Kościoła, biskup, kardynał, siódmy generał franciszkanów. Nazywany Doktorem Serafickim (łac. Doctor Seraphicus).

TWARDA OPRAWA SKÓRA Z EPOKI, NA GRZBIECIE ZWIEZY

Stan DB/ drobne ubytki i ślady owada na oprawie, punktowy ślad owada w bloku, poza tym blok w stanie nienagannym

II Aukcja książek i starodruków
14 kwietnia 2018 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
594 EUR
Wyświetleń: 62 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

14 kwietnia 2018 CEST/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993