olej, płótno; 70 x 182,5 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: ANDRZEJ URBANOWICZ / "PRZYPŁYW";
Praca ujęta w katalogu: ONERION. Ezoteryczny krąg artystów z Katowic, Wydawnictwo KOS, Katowice 2006, il. na s. 155.