WCN
STAROŻYTNOŚĆ 37
ISLAM 1
ŚREDNIOWIECZE 124
POLSKA OD XVI w. 304
keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up
Zygmunt I Stary 1506-1548 8
Zygmunt II August 1545-1572 18
monety litewskie 16
miasto Gdańsk 1
żetony 1
Bezkrólewie 1573 1
Henryk Walezy 1573-1575-1589 6
Gdańsk w oblężeniu 1577 1
Stefan Batory 1576-1586 15
Zygmunt III Waza 1587-1632 50
Władysław IV Waza 1633-1648 9
Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 31
Karol X Gustaw 1655-1660 - okupacja szwedzka 1
Jan III Sobieski 1674-1696 8
August II Mocny 1697-1733 8
August III 1733-1763 24
Stanisław August Poniatowski 1764-1795 21
Oblężenie Zamościa 1813 3
Księstwo Warszawskie 1807-1815 2
Królestwo Kongresowe 1815-1835 8
Powstanie Listopadowe 1830-1831 5
Zabór rosyjski 13
II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 50
Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 5
Getto Łódź 1941-1943 2
Polska powojenna 1945-1952 i Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 12
III Rzeczpospolita Polska od 1989 3
PAŃSTWA ZWIĄZANE HISTORYCZNIE Z POLSKĄ 35
LITERATURA NUMIZMATYCZNA 41
BANKNOTY 103
MEDALE 65
PLAKIETY 4
ODZNAKI I ODZNACZENIA 4
VARIA 2
MONETY ZAGRANICZNE 97

Stan zachowania

71 aukcja WCN