4

medal STANISŁAW NIEWITECKI 1904-1969 , 1980, srebro Ag, masa rzeczywista: 160 g, niski nakład 20 sztuk

I
Stan zachowania: I
Estymacje: 164 EUR
Literatura: Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 181
Medal STANISŁAW NIEWITECKI 1904-1969 , 1980, srebro Ag, masa rzeczywista: 160 g, średnica 70 mm, niski nakład 20 sztuk, "Awers: Popiersie trzy czwarte w prawo. W otoku: STANISŁAW NIEWITECKI.1904-1969. NUMIZMATYK BYDGOSKI. Rewers: Poziomo napis przez środek: W XXV-LECIE SEKCJI NUMIZMATYCZNEJ PTAiN/IM. ST. NIEWITECKIEGO. BYDGOSZCZ. 1979 R. U góry po prawej: 10-dukatówka z 1660 r. z napisem: SIGISMUNDUS. III. D. G. POLONIAE. ET. SUECIAE. REX. po prawej krzyż Polonia Restituta, u dołu po lewej: medal Pamięci Męczeństwa i Walki, po prawej książki z napisami na grzbietach: E. HUTTEN CZAPSKI/K. STRONCZYŃSKI/E. RACZYŃSKI/M. GUMOWSKI. Sygnowany na awersie - splecjony monogram EG. Projektował i wykonał: Edward Gorol (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 49-50). Cena zakupu w epoce 5 700 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol Ag oraz umieszczona punca z oznaczeniem podstawowej cechy probierczej dla próby srebra 916 (polska cecha probiercza używana w latach 1963-1986). Dla wyrobów z metali szlachetnych wizerunek kobiety oznacza wyrób ze srebra, zaś litera K - miejsce cechowania, w tym przypadku Kraków. Paszkowycz 96/79.
Aukcja nr 6
27 kwietnia 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
82 EUR
164 EUR
Stan zachowania
I
135 EUR
164%
Wyświetleń: 128 | Ulubione: 0

Bereska Numizmatyka

Aukcja nr 6
27 kwietnia 2019 CEST/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję

Bereska Numizmatyka
BERESKA NUMIZMATYKA Justyna Leszczyńska-Bereska
Aleja Solidarności 117 / 207
00-140 Warszawa