187

RRR-, J. Kazimierz, medal po 1660r., 10 DUKATÓW W ZŁOCIE, GDAŃSK, Jan Höhn młodszy, sygnowany I.H., UNIKAT

2- UNIKAT
Stan zachowania: 2-
Estymacje: 9 524 - 14 286 EUR
Literatura: Dutkowski-, H.Czapski-, Raczyński-
PRAWDOPODOBNIE UNIKAT!!! Niekatalogowany i nienotowany na aukcjach medal gdański wybity w złocie wagi 10 dukatów (Donatywa 35 gram, średnicy 43,5mm) O ile Sebastian Dadler bił wiele medali prywatnych i religijnych, to Jan Höhn młodszy, skupił się na pracy dla dworu królewskiego, inne jego dzieła to jednostkowe sztuki, są też o wiele rzadsze od medali bitych dla władcy. Autor Złota Dynastii Wazów dr J. Dutkowski dotarł tylko do jednego medalu religijnego w złocie tego wybitnego medaliera, do tego niesygnowanego. Opisał go na 535 stronie, tamten medal przedstawia na awersie Zmartwychwstanie Chrystusa, na rewersie Ostatnia Wieczerzę (poz. 22. rzadkość R8). Inny medal autorowi katalogu nie jest znany, mimo sprawdzenia dziesiątek muzeów i zbiorów prywatnych, mimo przejrzenia tysięcy notowań aukcyjnych. Oferowany na tej aukcji medal, na awersie przedstawia scenę Zmartwychwstania Chrystusa, zaś na rewersie Wniebowstąpienia. Sygnowany na awersie pod postacią Rzymianina I.H. (Jan Höhn). Pięknie zachowany i wybity, przedstawiający wyjątkowy kunszt medaliera. RZADKOŚĆ KLASY MUZEALNEJ DO NAJZNAMIENITSZYCH KOLEKCJI.
Waga: 35
Aukcja 14
28 grudnia 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
7 143 EUR
9 524 - 14 286 EUR
Stan zachowania
2- UNIKAT
17 524 EUR
245%
Wyświetleń: 248 | Ulubione: 4

WDA - MiM

Aukcja 14
28 grudnia 2019 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

WDA - MiM
Warszawski Dom Aukcyjny Mariusz Walendzik
ul. Porajów 1 / 41
03-188 Warszawa