94

Powstanie listopadowe, 1 złoty 1831 Głuszyński - gruby papier

2+
Stan zachowania: 2+
Literatura: Miłczak A22b

Złotówki Powstania Listopadowego rozróżniamy nie tylko ze względu na dwa podpisy, ale również ze względu na przynajmniej dwie wyraźne odmiany papieru, które zastosowano do ich druku. Są egzemplarze drukowane na papierze cienkim, o charakterystyce grubszej bibuły, w którym znak wodny (cyfra 1) jest wyraźnie widoczny, jak i egzemplarze drukowane na papierze grubszym, o chropowatej fakturze. Grubszy papier zazwyczaj ma jaśniejszą kolorystykę. Umieszczony w nim znak wodny jest zdecydowanie słabiej widoczny i wymaga ostrego światła przechodzącego.

Taki egzemplarz jest właśnie przedmiotem tej oferty.

Stan zachowania bardzo dobry, nieobiegowy. Banknot bardzo delikatnie ugięty ukośnie, a na górnym marginesie, przy prawym narożniku małe naddarcie na 1 mm. Narożniki lekko zaokrąglone, co jest częste dla sztuk drukowanych na grubym papierze.

W pełni naturalny stan zachowania, bez konserwacji.

Bardzo atrakcyjna sztuka.

Aukcja 9 na Zamku Królewskim w Warszawie
05 października 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
935 EUR
Stan zachowania
2+
1 827 EUR
196%
Wyświetleń: 142 | Ulubione: 6

Marciniak

  100

Marciniak
Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak
Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
+48 22 407 02 20
+48 782 280 880
Poniedziałek
10:00 - 17:00
Wtorek
10:00 - 17:00
Środa
10:00 - 17:00
Czwartek
10:00 - 17:00
Piątek
10:00 - 17:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte