srebro próby 3 cechowane (państwowa cecha probierni z próbą literą W, monogram wytwórni WW/S); wys. 12 cm, średnica 10 cm; waga 251 g.
Warszawa, lata 50.XX w.
Okrągła, wsparta na czterech płaskich nóżkach, z których dwa przechodzą w taśmowe uchwyty, obejmujące brzusiec naczynia; nakrywka lekko wysklepiona, zwieńczona gładka szyszką
Po II wojnie światowej zakłady Frageta przy ul. Elektoralnej zostały upaństwowione, a w ich miejsce powstała Warszawska Wytwórnia Sreber, sygnująca swoje wyroby WWS (czasami także bitym w głąb monogramem
JF lub d. Fraget). Po 1961 roku weszła razem z dawnymi zakładami Henneberga w skład Warszawskiej Wytwórni Platerów Hefra.