drewno rzeźbione, kość, srebro pr. 84, złocone; karneol;
wys. 94 cm, rączka - dł. 11 cm, szer. 2,2 cm. Rosja, 1892
Trzonek z drewna z sęczkami, pośrodku podrzeźbiony, skręcony spiralnie, rozszerzający się ku górze, u dołu opatrzony skuwką. Rączka z kości, tworząca kąt prosty z trzonem, z wprawionym karneolem; koniec ścięty
ukośnie, z nałożonym monogramem wiązanym, łacińskim: „RS”. U nasady - szeroka opaska srebrna, złocona, zdobna delikatnym grawerunkiem z motywem akantu i rocaille’u.
Cechy probiercze rosyjskie, z datą: „1892” oraz inicjałem złotnika (probierza) cyrylicą: „??”(NW).