z kwadratowym blatem i szklanymi wysuwanymi pulpitami, orzech; 73,2 x 95 x 95 cm;
Polska, l. 20/30.XX w.
Stół z kwadratowym blatem, o zaokrąglonych narożach, wsparty na trzonie zbudowanym z dwóch deskowych, przecinających się pod kątem prostym, asymetrycznych podpór, z dwoma półeczkami o zaokrąglonych zewnętrznych narożach. Całość fornirowana wzorzystą okleiną. Z ramy blatu wysuwane szklane pulpity (na każdym z boków po jednym).
Stolik pomocniczy, mógł być wykorzystywany także do gry, z praktycznymi szklanymi pulpitami (do ustawienia kieliszków, popielniczki, świecy), które pozwalają uchronić blat przed plamami na politurze.