z owalnym blatem wspartym na delfinach, mahoń; 74,7 x 130 x 78 cm.
Europa, ok. poł. XIX w.
Stół z owalnym blatem, wspartym na wielobocznym trzonie ujętym czterema rzeźbionymi delfinami, umieszczonym na czterobocznej platformie o wklęsłych bokach. Blat fornirowany wzorzystą okleiną, na obrzeżu ujęty podwójną jasną żyłką. Delfiny stanowią wsparcie stabilizujące dla trzonu. Pod platformą cztery konsolowe nogi.
Stół o formie eklektyzującej wywodzącej się z klasycyzmu, a wykonany w około połowie XIX wieku.