910

Bernard II van RISENBURGH - przypisywany, Komoda rokokowa

Estymacje: 41 860 - 55 814 EUR
o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem, ozdobiona złoconymi brązami;
86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740.
Komoda o falistych wybrzuszonych bokach i froncie, dwuszufladowa (w typie sans travers), z marmurowym blatem (breche d'alep), wsparta na wysmukłych nóżkach, fornirowana wzorzystą okleiną i ozdobiona rokailowymi okuciami z brązu złoconego, cyzelowanego.
Forma i dekoracja prezentowanej komody była charakterystyczna dla twórczości Bernarda II van Risenburgha (cz. 1730 - 1767) w latach 40. XVIII wieku, jednego z najsłynniejszych meblarzy paryskich. Jego prace fornirowane, a także lakierowane (pseudo laka), luksusowe, eleganckie, zamawiane były do królewskich pałaców. Niezwykle bogatą dekorację z wzorzystej okleiny uzupełniają miękko modelowane brązy złocone ogniowo.
Obiekt sygnowany inicjałami HB pod koroną.
258 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków
29 października 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
37 209 EUR
41 860 - 55 814 EUR
Wyświetleń: 61 | Ulubione: 0

Rempex

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte