alabaster; wys. 35,5 cm, szer. 24,6 cm, głęb. 15 cm.
Włochy, pocz. XX w.
Młoda, uśmiechnięta kobieta, ze wstążką we włosach zebranych z tyłu w węzeł nad karkiem. Głowa zwrócona w prawo. Trójkątny dekolt sukni obramowany koronkowym kołnierzem, z wpiętą poniżej gałązką kwiatową. Sygnatura z tyłu na cokoliku: „Giorgi / Campolini”.