ceramika wypalana, polichromowana; wys. ca 11 cm, średnica podstawy 18,5 cm.
Kraków, pocz. XX w.
Siedem postaci ludzkich objętych ramionami, w rytualnym tańcu wokół umieszczonej pośrodku misy. Na spodzie kolistej podstawy ryta sygnatura: „KLaszczka”.