szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, otrawiane; wys. 19,3 cm, stopa 6,5 x 6,5 cm, wylew 11,8 x 11,8 cm.
Szwecja, Skruf, lata 50.-60. XX w.
Stopa na planie kwadratu o wklęsłych bokach; 4 ścianki korpusu lekko wypukłe, wypełniające przestrzeń pomiędzy wydatnymi żebrami na narożach; na jednym z boków postać nagiej, tańczącej dziewczyny z szarfą wijącą się wokół ramion i gałązką kwiatową w
uniesionej ręce. Na spodzie sygnatura: „Skruf”.
Dekoracja zapewne projektowana przez Bengta Edenfalka (ur. 1924), związanego z wytwórnią w Skruf, wcześniej praktykującego w Orrefors.