porcelana, farby podszkliwne; wys. 38 cm; sygn. kobaltem podszkliwnie: B · G, powyżej zielenią podszkl. druk: motyw architektoniczny z dwiema wieżyczkami i napisami: …. (?) / COO…EONA..(? - napisy słabo czytelne) oraz : DANMARK, poniżej (pod literami
kobaltowymi) odręcznie zielenią podszkl. 1954 (numer modelu) i SI - K.
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Gröndahl (zał.1853)?, model Nielsa Nielsena, XX w.- okres międzywojenny?
Popularna figura niedźwiedzia polarnego, siedzącego na tylnych łapach, z uniesionym tułowiem i lekko wyciągniętą do przodu głową.[por. oferty na aukcjach 216, 221, 228] Sygnatura z błędami literowymi.