glinka terakotowa ze szkliwem czarnym- patynowanym w kolorze grynszpanu i miedzi,
odpryski i przetarcia w dolnej części brzuśca i na uchwycie; wys. 43,5 cm; od spodu ryte: 2015
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie - Austria?, Niemcy?, 1 ćw. XX w.
Wazon w stylistyce secesyjnej, o niskim brzuścu i długiej szyjce lekko rozszerzonej przy krawędzi. Brzusiec i szyjkę oplata plastyczna gałązka leszczyny, uformowana w uchwyt na wysokości szyjki przy brzuścu, z liśćmi i dwoma kiściami orzechów laskowych oraz dzięcioł siedzący na brzuścu. Interesująca ceramika o dobrym wzornictwie i technologii; szkliwo z przetarciami na modelowanej nieregularnie, „organicznej” powierzchni naczynia naśladuje patynę na brązie.