brąz patynowany, częściowo złocony; drewno; wys. 74,8 cm, szer. w ramionach 32 cm,
szer. podstawy 19 cm. Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
Podstawa trójkątna o ściętych narożach i łukowato wklęsłych bokach, obwiedziona gzymsem ze stylizowanych palmet; spód wypełniony czernioną deseczką. Wyżej trójnóg z głowami delfinów; między nimi palmety owinięte ogonami delfinów. Trzon w koszu z liści palmowych, kanelowany; głowica z liści palmowych. Sześć ramion w formie rogów obfitości zdobnych ażurami z motywem wolut i wachlarzyków; tuleje wazonowe, puklowane. Na przedłużeniu trzonu osadzona siódma tuleja na świecę, zdobna liśćmi akantu.