BIBLIA SACRA VULGATA t.I-II wyd.1731

BIBLIA SACRA VULGATA

T. I-II (komplet)

Vulgatae Editionis - Notis Illustrata - Juxta Editionem Parisiénsem Antonii Vitre

Venetiis MDCCXXXI (1731), Apud Nicolaum Pezzana, 1k. tablic ilustr. : frontyspis, str. 1123 (w łącznje paginacji), ilustr. w tekście : drzeworyty (inicjały, rys., ozdobniki, winiety), duży format 20x29 cm,waga obu ksiag 2,9kg

XVIII- wieczna wulgata, czyli łaciński przekład Biblii zilustrowany piękną ryciną na frontyspisie oraz blisko 200 sytuacyjnymi rycinami w tekście o wymiarach ca 7 x 12 cm. Ryciny okolone ozdobnymi ramkami z licznymi motywami roślinnymi, z udziałem puttów i ptactwa.

Biblia po raz pierwszy opublikowana przez Pezzana, oparta na słynnej paryskiej edycji Biblii A. Vitre (159?-1674), drukarza i wydawcy Biblii, m. in. Biblii Poligloty w 1645 r. Karta tyt. czerwoną i czarną czcionką, druk dwuszpaltowy

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA MARMORYZOWANA Z EPOKI, EFEKTOWNY GRZBIET PODZIELONY NA SZESĆ BOGATO ZDOBIONYCH PÓL, DWA SZYLDY Z LITERNICTWEM, W POZOSTAŁYCH POLACH ZŁOCENIA, BRZEGI KART BARWIONE NA CZERWONO

Stan DB/ niewielkie otarcia opraw, przetarcia grzbietu, blady ślad dawnego zacieku, pomimo drobnych wad KOMPLETNY i EFEKTOWNY EGZEMPLARZ

IV Aukcja książek i starodruków
01 grudnia 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
558 EUR
Wyświetleń: 97 | Ulubione: 0

Antykwariat Sobieski

01 grudnia 2018 CET/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993