akwarela, kremowy papier: 31,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000534; napis odręczny ołówkiem: 1909.
Według przekazu rodzinnego praca przedstawia żonę artysty.