brąz, odlew; mosiądz, tkanina; wys. 41 cm, średnica klosza 24 cm.
Europa Zachodnia, 1 -2 dekada XX w.
Kolista stopa i stożkowaty trzon dekorowane reliefowym motywem liści i łodyżek ostu. Podobnie zdobiony klosz - abażur mosiężny, ażurowy, kameryzowany - z czterema symetrycznie rozmieszczonymi guzami z czerwonego szkła, podszyty żółtą, jedwabną tkaniną, obszytą pasmanteryjnymi, czerwonymi frędzlami. Na brzegu podstawy sygnatura: „S. Leleus” (?).