fajans delikatny (odlew), szkliwo ołowiowo-boraksowe, dwa pęknięcia pionowe (bok przy tylnej krawędzi oraz tylna ścianka);
wys. 12 cm, podstawa 5,6 x 5 cm; na tylnej ściance wycisk: Chardigny, na ściance bocznej wyciski: 126/111/12.
Popiersie poety Adama Mickiewicza, z tłoczonym napisem od frontu przy krawędzi: A. Mickiewicz
Wytwórnia nieustalona (Pacyków ?), wg Pierre Josepha Chardigny (1794-1866), XX w.
Popiersie według Pierre Josepha Chardigny (1798-1866), francuskiego rzeźbiarza i medaliera; na wytwórnię fajansów w Pacykowie wskazują cechy fajansu, z którego wykonano popiersie i sposób oznakowania cyfrowego.