fornirowana wzorzystą okleiną orzechową; 76,5 x 89,5 x 45 cm;
Polska, l. 30. XX w.
Szafka o asymetrycznej formie z czterema szufladami (jedna pod blatem i trzy pozostałe na lewym boku korpusu) i jednoskrzydłową szafką po prawej stronie, wsparta na czterech graniastych podkładkach. Całość fornirowana wzorzystą okleiną z kulistymi, niklowanymi uchwytami.
Szafka o formie i dekoracji charakterystycznej dla polskiej wersji stylu art déco. Podobne, pomocnicze szafki - bufety rzadko są obecnie spotykane na rynku antykwarycznym.