fornirowana platanem; 152 x 100,5 x 43 cm;
Europa Środkowa, lata. 30. XX w.
Serwantka z przeszkloną, zaokrągloną na bokach nastawą zamykaną przesuwnymi skrzydłami i podstawą głębszą, prostą na bokach i od frontu, zaokrągloną na narożach, z dwoma jednoskrzydłowymi szafkami i dwoma szufladkami po środku. Całość wsparta na graniastych podkładkach i fornirowana wzorzystą okleiną.
Mebel w stylu polskiego art déco, o prostej, zgeometryzowanej formie, pokryty, wzorzystym dekoracyjnym fornirem.